L.I.P. opstellingen
L.I.P. staat voor life integration process, en het is een manier van opstellen ontwikkeld door Wilfried Nelles.
In de opstelling ligt de focus op onze levensfases en hoe wij die zijn doorlopen en vooral welk effect dat NU op onszelf heeft. We kijken naar onze eigen innerlijke houding ten opzichte van onze levensloop.
Doel van een LIP-opstelling
-
Delen van jezelf opnieuw ontmoeten en aannemen.
-
Heling en integratie van vroegere ervaringen.
-
Leven vanuit meer rust, volledigheid en verbinding met jouw levensstroom.
Waarom een L.I.P. opstelling?
De focus ligt op het integreren van eerdere levensfases in jouw leven NU.
In de opstelling beweeg je letterlijk door deze fasen heen. Wat vastzit, kan zichtbaar en voelbaar worden. Wat wil stromen, krijgt ruimte. Het gaat niet om denken of analyseren, maar om ervaren, ontmoeten en integreren.
Er is meer ruimte om het grotere geheel te zien en daarmee om dat wat is geweest te accepteren. Het geeft je de mogelijkheid om de ervaringen uit al deze fasen te ontmoeten en ze te laten zijn; zonder spijt, zonder verwijt, zonder schaamte, precies zoals ze waren.
Er zal zo minder noodzaak zijn voor overlevingsstrategieën om te activeren.
Het geeft ons nieuwe kracht voor de toekomst, te gaan staan voor onszelf mét onze geschiedenis.
Wat gaan we doen?
De opstelling kent 8 fasen (0 t/m 7). Elke fase representeert een bewustzijnsniveau en een levensmoment.
Samen vormen ze een gelaagd geheel, waarin je zowel de persoonlijke ontwikkeling als de grotere beweging van het leven ervaart.
Tijdens de opstelling loop je de verschillende fases langs om helder te krijgen, waar je wellicht iets ingeleverd, aangepast, ingeslikt, bevroren of achtergelaten hebt. Elke fase staat voor een specifiek bewustzijnsniveau.
Het doel is niet om de geschiedenis vooralsnog te fixen, maar wel om het te integreren in je leven. Vaak is wat ons op bepaalde momenten overkomt, te moeilijk om mee te nemen ons leven in. We wenden ons als het ware af. Onbewust wenden we ons op die manier ook af van onszelf.
In deze manier van kijken naar onszelf, ontmoeten we die delen van onszelf en mag het verleden in het verleden blijven. Het verleden kan als het ware meer tot rust komen, omdat we onszelf werkelijk ontmoeten.

Verschillende fases:
Je onderzoekt tijdens deze structuuropstelling, jouw innerlijke houding ten opzichte van eerdere levensfases.
Hierin onderzoeken we de volgende vragen:
Hoe is het om elkaar te zien?
Wat gebeurt er in de ontmoeting?
Wat hebben we elkaar te zeggen of niet?
Kunnen we verbinding maken met elkaar?
Kan ik je zien?
Welke kracht/ energie ontmoet ik ?
Waar put ik steun uit?
Meer weten over Familieopstellingen? Lees dan hier:
Als je deelneemt aan deze bijzondere opstellingenvorm dan krijg je bij aankoop van je ticket ook een heldere hand-out met uitleg over de verschillende fases en hun betekenis. Deze is fijn om vooraf door te nemen zodat dit tijdens de opstelling kan doorwerken.
Vanaf 2026 zullen er geregeld dagen worden georganiseerd waarin we aan de slag gaan met deze werkvorm.
Houd de agenda in de gaten voor meer informatie.
Het is ook een mooie werkvorm om 1 op 1 uit te werken, middels vloerankers.